SEPETİM


  Toplam:
  ₺ 0,00

  Mesafeli Satış Sözleşmesi

  Madde–1: TARAFLAR

  SATICI: İf Pırlanta - İf Pırlanta San. ve Tic. Ltd. Şti. Adres: Şeref Efendi Sok. No:6  Cağaloğlu Pasajı. Kat:2 D:12 Nuruosmaniye Fatih/İstanbul

  ALICI: www.ifpirlanta.com'dan online olarak alışveriş yapan tüm ziyaretçiler.

  Madde–2: KONU

  Bu sözleşme, www.ifpirlanta.com internet sitesinden ürünü sipariş veren ALICI ile bu internet sitesinin sahibi olan SATICI arasındaki karşılıklı hak ve yükümlülükleri 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince düzenlenmiştir.

  Madde–3: SÖZLEŞMENİN KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ

  Ürün türü, miktarı, modeli, rengi, adedi, satış bedeli ve ödeme şekli sitede belirtildiği gibi olup, üretim esnasında el işçiliğinden kaynaklı bazı değişiklikler gösterebilmektedir.

  Madde–4: GENEL HÜKÜMLER

   

  5.1: ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
  5.2: Sözleşme konusu ürün, alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak sitede açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim etmelidir. SATICI sitede vaat ettiği en hızlı ve sorunsuz teslimat için gerekli gayreti gösterir. Ürün teslimatı yasal 30 günlük süreyi aşmamalıdır.
  5.3: Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
  5.4: SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve garanti belgeleri ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
  5.5: Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
  5.6: Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili bankanın ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI'ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
  5.7: SATICI nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde ALICI'ya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın ALICI'nın hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICI'ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
  5.8: ALICI ve/veya ALICI'nın teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arızalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICI'ya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 14 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır.

   

  Madde–5: CAYMA HAKKI VE KULLANIMI:

  ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren on dört (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI'ya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 30 gün içinde ürün bedelinin ALICI'nın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI'ya aittir.

  Madde–6: YETKİLİ MAHKEMELER:

  İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin onaylanması durumunda ALICI bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

  Theme Shipping Icon
  Ücretsiz Kargo

  Ücretsiz Sigortalı Kargo

  Theme Shipping Icon
  Ürün İade

  14 Gün Koşulsuz İade ve Değişim

  Theme Shipping Icon
  Güvenli Alışveriş

  Güvenli Alışveriş SSL Koruması

  Theme Shipping Icon
  Destek

  %100 Müşteri Memnuniyeti

  EN SON ÜRÜN VE FIRSATLARDAN HABERDAR OLUN!

  E mail adresinizi girin ve sizi bütün fırsatlardan haberdar edelim