SEPETİM


  Toplam:
  ₺ 0,00
  Theme Blog Image

  Doğal madenler arasında en değerli taşlardan biri de pırlantadır. Elmasın işlenmesi ile elde edilen pırlanta, kesim tarzına göre farklı isimlerle adlandırılır.

  Baget Yüzük Nedir?
   

  Doğal madenler arasında en değerli taşlardan biri de pırlantadır. Elmasın işlenmesi ile elde edilen pırlanta, kesim tarzına göre farklı isimlerle adlandırılır. En çok bilinen ve klasik kesim şekli olan yuvarlak formun dışında zümrüt, prenses, markiz, royal, radiant, kalp, oval, üçgen, yastık gibi pek çok pırlanta kesim tarzı vardır. Baget kesim ise pırlantanın en şık ve modern kesim türlerinden biridir. Genellikle köşeli ve uzun dikdörtgen çubuk formunda uygulanan bu kesim, pırlantayı diğer formlarından daha sıra dışı bir hale getirir. Baget pırlanta yüzük, pırlanta taşının "baguette cut" tekniği ile kesilmesiyle elde edilir. Yüzeyi düz çizgilerle bezeli olan baget yüzükler, ışık altında prizmatik bir yansıma oluşturduğundan benzersiz bir görünüm sunar.
   

  Baget Yüzük Özellikleri Nelerdir?
   

  Baget yüzük, tasarımında kullanılan değerli taşın dikdörtgen şekilde kesilmesi ile elde edilen en zarif takı çeşitlerinden biridir. Klasik yuvarlak kesime göre daha çok albenisi olan bu tarz yüzükler, farklı bir güzellik arayanlar için idealdir. Değerli taşın kesimi sırasında ışığı yansıtan açılı yüzeylere faset adı verilir. Baget yüzükler ise genellikle 14 faset yüzeyine sahip olması ile tanınır. Ancak total kesim derinliği nedeniyle ışık yansıması çok fazla etkilenmez ve büyüleyici ışıltısını daima korur.

  Theme Shipping Icon
  Ücretsiz Kargo

  Ücretsiz Sigortalı Kargo

  Theme Shipping Icon
  Ürün İade

  14 Gün Koşulsuz İade ve Değişim

  Theme Shipping Icon
  Güvenli Alışveriş

  Güvenli Alışveriş SSL Koruması

  Theme Shipping Icon
  Destek

  %100 Müşteri Memnuniyeti

  EN SON ÜRÜN VE FIRSATLARDAN HABERDAR OLUN!

  E mail adresinizi girin ve sizi bütün fırsatlardan haberdar edelim